Braseria Il Tartufo Opole

Piwiarnia Bernard

Piwiarnia

Brasseria Tartufo

Etymologicznie i historycznie Brasserie to po francusku browar. Poprzez metonimię, określenie Brasserie we Francji oznacza również lokal, piwiarnię, gdzie w szczególności serwuje się piwo, ale nie jedynie!

Tartufo nie jest restauracją! Jesteśmy Brasserie z doskonałą, rozbudowaną kuchnią, ale nie przestaliśmy przez to być piwiarnią z doskonałym czeskim piwem Bernard, kawą o poranku, alkoholami, winami. Jesteśmy brasserie

LEJEMY PO LUDZKU - PÓŁ LITRA
CENA ZA 0,33/O,5 L
Bernard Světlý Ležák 12°
Niepasteryzowane, jęczmienne warzone zgodnie z tradycyjną recepturą z wiosennej wody i odpowiednio dobranego słodu najwyższej jakości. Dzięki swej wyjątkowej recepturze zachowuje idealną harmonię pomiędzy charakterystyczna goryczką i chmielowym smakiem. Piwo to na World Beer Championships zdobyło srebrny medal i 88 punktów na 100 możliwych.
Alk. 4,7% Ekstr. 12,0%

8.00/10.00

Erdinger Weissbier Naturtrüb
Klasyczne piwo pszeniczne. Łączy delikatnie pikantne aromaty słodowe z łagodną goryczką chmielową. Sekret dający owocowe nuty i bezbłędnie świeży smak tkwi w wyjątkowych drożdżach piwowarskich. Dzięki bawarskiemu szlachetnemu dojrzewaniu spokojnie rozwija harmonijną grę aromatów.
Alk. 5,3%

11.00/14.00

BERNARD s čistou hlavou Free
Lekkie piwo bezalkoholowe, którego smak jest tak zbliżony do piwa alkoholowego, że trudno go od niego odróżnić. Dzięki tradycyjnemu procesowi produkcji bez pasteryzacji, oprócz oryginalnego przyjemnie gorzkiego smaku piwa, zachowuje ono również swój aromat brzeczki i jest ozdobione bogatą pianką.
Alk. 0,5%

8.00

BERNARD Śliwka Grzane bezalkoholowe
Śliwka zimą rozgrzeje, choć bez alkoholu. Grzana z goździkami, cukrem i cynamonem.
Alk. 0,5%

15.00

Bernard Černý Ležák 12°
Niepasteryzowane i niefiltrowane piwo o niezwykłej intensywności smaku. Produkowane jest z pięciu rodzajów słodu, drożdży i żateckiego granulowanego chmielu. Aromat jest przypalony, lekko kawowy z wyraźną nutą owocową, natomiast w smaku dominuje kwaśno-goryczkowaty posmak palonego słodu.
Alk. 5,1% Ekstr. 12,0%

10/12.00

Picon Bière
Picon - bardzo popularny we Francji likier ze skórki pomarańczowej, uzupełniony goryczką, chininą, syropem cukrowym i karmelem. Trochę maceracji, destylacji i voila! Gotów do zmieszania z piwem. Zrodzony w algierskim upale w celach leczniczych doskonale gasi pragnienie, nawet jeśli nie przepadasz za smakiem piwa.

16.00

BERNARD s čistou hlavou Śliwkowe
Zupełnie nowy rodzaj napoju na bazie słodu. Dodatek naturalnego soku śliwkowego i stworzył wyjątkowo aromatyczny napój – Švestka. Dobrze schłodzona, idealna na letnie dni.
Alk. 0,5%

10.00